З метою моніторингу реалізації Стратегії розвитку Байковецької територіальної громади 8 жовтня навідалися експерти Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) Олег Карий, Тарас Рашкевич і Томаш Чубара (Польща).

Насамперед гості зустрілися з першим заступником сільського голови Миколою Думою, який розповів як триває процес децентралізації у громаді, чого вдалося досягти, які відгуки мешканців та які проблеми з’являлися у ході реалізації Стратегії розвитку громади. Також ознайомив експертів з проєктами, котрі стали успішними, та з тими, які, на жаль, не вдалося реалізувати. 

На зустрічі також були присутні секретар сільської ради Юлія Турчманович, керуюча справами виконавчого комітету Галина Гелей і головний спеціаліст відділу економічного розвитку та інвестицій Василь Телеп.

У другій половині дня експерти програми DOBRE провели конструктивний діалог з учасниками робочої групи, яка відповідала за розробку Стратегії, з керівниками структурних підрозділів сільської ради і старостами. Говорили про формування усвідомлення важливості стратегічного управління для розвитку громади, формування синергії між Стратегією розвитку громади та іншими документами та процесами, що реалізуються в громаді бюджетом, планами, програмою соціально-економічного розвитку, галузевими програми. Багато уваги приділили тому, як сприйняли децентралізацію мешканці громади, чи стало їхнє сприйняття цього процесу більш позитивним, чи формується ідентичність громади тощо.

Гості здійснили ознайомчі поїздки у села громади, а також провели навчальний тренінг для учнів «Школа бізнесу». На завершення робочого візиту відбулася підсумкова зустріч з керівниками та працівниками сільської ради для напрацювання рекомендацій з подальшої реалізації Стратегії.

Від freemanua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *