У молодій Підгаєцькій громаді належно дбають про освіту, стараються йти на зустріч людям, – не оптимізувати школи та садочки у невеликих селах, а покращувати матеріально-технічний стан навчальних закладів, піклуватися про учнів та вчителів.

Функціонує 20 шкіл

В. о. начальника управління освіти Підгаєцької міської ради Василь Патра розповів, що в громаді функціонує 20 шкіл. Є шість закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ст., десять – І-ІІ ст., чотири – І ст. Станом на 1.09.2021 р. в них навчається 1629 учнів, працює 294 вчителів. Першокласниками стали 147 дітей.

Наприкінці травня комісія об’їхала всі навчальні заклади громади, вислухала думки батьків, бо хотіли зберегти школи в кожному селі. Станом на 1 вересня лише в Бронгалівці було найбільше неповних класів, бо вчителі звільнилися і перевелися в інші заклади, частина учнів теж пішли, тому це стало основною причиною до припинення навчального процесу. Для решту учнів організували доїзд до Поплавської школи. Батьки, які були не згідні з таким рішенням, забрали своїх дітей у найближчий навчальний заклад сусідньої громади. Школа у Бронгалівці ще не закрита, але там нема кого вчити і нема кому вчити. Залишилось лише двоє вчителів.

Шукають вчителів математики

Зі слів в. о. начальника управління освіти, керівник опорного закладу «Підгаєцька ЗОШ І-ІІІ ст.», до якого належала Бронгалівська філія, зверталась у Тернопільський педуніверситет ще у травні з проханням забезпечити педагогічними кадрами, але ніхто з молодих вчителів у Бронгалівку так і не прийшов.

Загалом усі навчальні заклади Підгаєцької громади забезпечені вчителями. Але, приміром, у віддаленому селі Гнильче половина педагогів уже пенсійного віку. Попри те, що вони мають понад 40 років стажу, директор просить їх продовжувати працювати. Справа в тому, що дуже важко знайти заміну, особливо вчителям математики, фізики, інформатики. Ця проблема буде скоро і в Підгайцях.

Однією з найкращих у громаді є Підгаєцька гімназія ім. Маркіяна Паславського. У загальному рейтингу шкіл Тернопільської області вона посідає 5 місце, а в загальноукраїнському – входить у 200 кращих навчальних закладів країни. Учні цієї гімназії отримали високі бали у ЗНО. Непогано показали себе також учні Підгаєцької ЗОШ І-ІІІ ст.

З першого вересня всі заклади освіти Підгаєцької громади приступили до роботи у звичайному режимі. Триває вакцинація вчителів і працівників.

У Підгаєцькій громаді функціонує 10 садочків. Найбільший з них – «Журавлик» у Підгайцях. Дошкільною освітою охоплені майже 360 дітей. Ясельна група є лише у Підгаєцькому садочку. Наповнюваність садочків по селах – 15-16 діток. Леся ЗАМОРСЬКА

Від freemanua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *