Попри те, що відділ освіти, культури, спорту, молодіжної та соціальної політики Нараївської сільської ради, який очолює Наталія Бідула, почав працювати нещодавно – з  2021 року, та все ж він функціонує як злагоджений годинниковий механізм. Зокрема на високому рівні організовуються Дні села, проводяться міжобласні фестивалі, відбуваються культурно-мистецькі заходи, приурочені до різних знаменних подій і пам’ятних дат.

Створять публічну бібліотеку

Детальніше про роботу в царині культури Нараївської громади розповіла головний спеціаліст відділу Дарія Головач.

  • У нашій громаді є один сільський Будинок культури с. Нараїів, решту – сільські клуби, – каже пані Дарія. – Два колективи мають звання «народний». Це народний аматорський хор «Покрова», що працює при сільському клубі с. Лапшин (завідуюча Марія Лихолат) та народний аматорський театр української пісні «Золота Липа», що діє при сільському Будинку культури с. Нараїв (завідуючий Роман Гадупяк). Ми пишаємося тим, що маємо в нашій громаді  два колективи зі званням народний.

В процесі реорганізації  районних державних адміністрацій збережено мережу сільських закладів культури, які увійшли в склад Нараївської сільської ради, а це 24 заклади: 12 клубних та 12 бібліотечних. Усі клубні й бібліотечні приміщення, які вийшли із підпорядкування відділу культури, національностей, релігій і туризму Бережанської районної державної адміністрації,  у задовільному стані. Щоби покращити матеріально-технічну базу закладів культури, розробили «Програму підтримки та розвитку культури і мистецтва  Нараївської сільської ради на 2021-2024 роки», завдяки якій хочуть спрямувати кошти в потрібне русло. Поточні й косметичні ремонти робляться силами громади.

  • Дуже занедбаних приміщень у нас нема, – каже пані Дарія. – В аварійному стані знаходиться лише бібліотека в с. Чверті, тому рішенням сесії Нараївської сільради ми призупинили її діяльність, а весь книжковий фонд передали на зберігання в бібліотеку с. Нараїв.

До речі, на базі останньої планують створити публічну бібліотеку. Відтак усі решта 11 бібліотек стануть її філіями. Це дозволить оновити книжковий фонд.

У планах також придбання нової апаратури для сільських клубів, оскільки попередня вже зношена і застаріла. Крім того хочуть придбати розкладні, виносні крісла для різних заходів, які відбуваються на вулиці.

У Нараївській громаді є два традиційних щорічних фестивалі – це міжобласний фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка», що відбувся в липні  на хуторі Кулеби, а 28 серпня відбувся фестиваль лемківської культури «Єднаймося, братове, з лемківського роду» в селі Гутисько.

Культура – її стихія

Дарія Головач каже, що з культурою пов’язане усе її життя, адже ще з дитинства вона читала вірші, співала, виступала на сцені.

  • Вперше вийшла на сцену в ролі Снігурки ще десятирічною дівчинкою, – пригадує жінка. – Тоді я була третьокласницею Бережанської середньої школи №1 і мене запросили вести вечір разом із Дідом Морозом у старшокласників. Згодом я співала у шкільному ансамблі,  стала учасницею  Народного аматорського хору «Просвіта» Будинку культури на даний час Бережанської міської ради.

Пані Дарія здобула вищу освіту, але не у напрямку культури, працювала у різних сферах. Брала активну участь у художній  самодіяльності. Згодом перебувала на посаді головного спеціаліста та виконувала обов’язки начальника відділу культури, національностей, релігій і туризму Бережанської районної державної адміністрації. У Нараївській громаді з 5 лютого 2021 року. Примітно, що Дарія Головач дуже любить свою роботу і з великою відповідальністю ставиться до виконання поставлених завдань. Вона не лише фотографує й знімає заходи, що відбуваються в громаді, а й робить відеоролики, оформляє матеріали належним чином, архівуючи їх для історії.

Леся ЗАМОРСЬКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *