Громадськість звикла вважати, що культура в нашій державі надовго, якщо й не назавжди, залишиться «в загоні». Але Озернянська сільська територіальна громада випадає з такого стереотипу. Адже в цій громаді культура допомагає згуртувати всі села, які влилися в неї, і спонукає показати неповторність кожного з них. А ще – Озернянська сільська рада має власну стратегію розвитку громади, і сфера культури стала її органічною частиною. Наскільки здоровими є культурна галузь і заклади культури  в Озернянській громаді і що треба «підлікувати» в них, – на цю тему розмовляємо із начальницею відділу освіти, культури, молоді та спорту Озернянської сільської ради  Оленою Поплінською.

Оновили заклади культури

– Пані Олено, які заклади культури дісталися у спадок Озернянській сільській територіальній громаді від населених пунктів, що увійшли до її складу?

 У підпорядкуванні відділу освіти, культури, молоді та спорту знаходяться Будинки культури у селах Озерна та Висипівці та клуби в селах Сировари, Воробіївка,  Данилівці, Кокутківці, Білківці, Цебрів і Нестерівці. Також є сім бібліотечних закладів – в Озерній (два), Цеброві, Білківцях, Висипівцях, Осташівцях і Сироварах.

– У багатьох людей сформувалося уявлення, що клуби в українських селах ось-ось розваляться…

– Та ні, клубні заклади Озернянської сільської територіальної громади нині перебувають у задовільному стані. В них зроблені поточні, косметичні ремонти. А в Будинку культури села Озерна у минулі роки проведений капітальний ремонт. Тут перекритий дах, оновлені внутрішні приміщення, вестибюль, зроблено нову сцену. І всі ці роботи виконані із 2016 року, тобто в період функціонування Озернянської ОТГ. Плануємо також оновити фасад в цьому Будинку культури і облагородити прибудинкову територію з укладанням бруківки. Але все залежить від наявності коштів. Виконавчі органи, депутати Озернянської сільської ради вивчають і вирішують, що потрібно зробити першочергово для забезпечення вимог і стандартів щодо закладів культури, щоб вони могли належно функціонувати.

Діють творчі колективи

– Чи всі клубні заклади Озернянської громади відповідають своєму призначенню?

– Усі клубні заклади нашої громади функціонують. У Будинку культури села Озерна є директор, художній керівник, концертмейстер, у Будинку культури села Висипівці – директор і художній керівник, які керують творчими колективами. В Будинку культури села Озерна діє аж три колективи –народний ВІА «Озерняни», зразковий ансамбль танцю «Намисто» і народний театр. У клубах інших  сіл, де тільки передбачена посада завклубом, хорові колективи  тримаються на ентузіазмі мешканців. За участі художніх колективів ми провели 26 червня у селі Воробіївка на честь 80-ої річниці бою українських націоналістів з більшовиками під Воробіївським лісом спільно з  громадською організацією «Десантно-козацький рій» з концертною програмою, а 27 червня – мешканці  Озерної мали змогу подивитися  цілу низку мистецьких та спортивних заходів до Дня молоді та Дня Конституції України.

– І все таки, на Вашу думку, що у закладах культури Озернянської громади відбувається «не так»?

– Заклади культури потребують оновлення не тільки матеріальної бази, а й змісту наповнення самих закладів. Через несприятливу демографічну ситуацію кількість населення в селах зменшується. А чимало закладів культури, зокрема, Будинків культури, клубів – надто великі. І тому вся їхня наповнюваність має відповідати на запитання: чому це потрібно? Тоді навіть невеликі суми коштів будуть по-цільовому направлені і раціонально розподілені. Ми стараємося, щоб в кожному закладі культури був доступ до мережі Інтернет, спрямовуємо клубні і бібліотечні, щоб вони брали участь в різних проєктах, налагоджували гурткову роботу. Тобто,  потрібно показувати, що ми є, ми щось робимо.

– А можете  поділитися з читачами нестандартними і повчальним досвідом такої роботи?

– Вважаю, що цікавим є досвід роботи бібліотеки у селі Висипівці. Тут бібліотекарка пані Надія Котовська залучила до творчості дітей, навчає їх рукоділлю. Учні вишивають рушники, скатерки, роблять художні вироби із соломи. Під час канікул діти заготовляють не тільки солому, а й різні трави для цих виробів. Дідухи із Висипівець були представлені на міжнародному рівні, зокрема на виставках в Італії, Португалії. До цієї бібліотеки і Будинку культури можна організовувати екскурсії. В такий спосіб люди розвивають власну творчу ініціативу і хочуть залишити добрий слід в селі. Їх все одно почують, якщо вони будуть робити все для цього.

                                                        Роман ЯКЕЛЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *